Çiğli Avukat Bürosu

Çiğli’de Çalışan Avukatlar

Çiğli, adli bakımından Karşıyaka Adliyesine bağlı bir idari birimdir. Buna göre özel hukuk alanları ayrı kalmak kaydıyla ceza ve hukuk davaları bakımından Karşıyaka Adliyesi bünyesinde yargılama yapılmaktadır. Fakat Karşıyaka Adliyesi’nin toplam 3 tane binası bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Çiğli Belediye binasının bulunduğu ek binadır. Burada Hukuk Mahkemeleri yer almaktadır. Dolayısıyla Karşıyaka Bölgesine bağlı olan pek çok avukat da bu ek bina çevresinde çalışmalarını yürütmektedir.

Çiğli Boşanma Avukatı

Çiğli boşanma avukatı, temel olarak Karşıyaka Mahkemeleri’nde görev yapacaktır. Belirtildiği üzere Aile Mahkemeleri, Karşıyaka Adliyesi Çiğli Ek Binasında yer almaktadır. Çiğli Boşanma Avukatı, Karşıyaka Adliyesi’nin İzmir Ana Adliyesi’nden ayrı konumu nedeniyle daha kolay erişim ve yönetim imkanına sahiptir.

Çiğli Ceza Avukatı

Çiğli Ceza Avukatı, genellikle Karşıyaka bölgesinde faaliyet göstermektedir. Zira adli bakımdan Karşıyaka Ceza Mahkemelerinin görev alanına giren konularda Karşıyaka Adliyesi Ana Binasından bulunan Ceza Mahkemeleri çalışma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların arasında Asliye Ceza Mahkemeleri, Ağır Ceza Mahkemeleri yanında yeni açılan Çocuk Mahkemesi de bulunmaktadır.